cmrdialog.pl

cmrdialog.pl

terapia logopedyczna mutyzm

terapia logopedyczna mutyzm

Surfing i Autyzm

Został on znany w kręgach autyzmu, że działania takie jak pływanie i jazda konna często pomaga zredukować stres, napady złości, sztywność ciała i inne problemy osób z autyzmem twarze. Niedawno nowy sport, który surfing, został dodany do listy programów, które oferują uspokajający do tych, którzy cierpią z niepełnosprawnością.

terapia logopedyczna mutyzm

Zanim jednak spieszyć się, kupić deskę surfingową i podróżować z dzieckiem w całym kraju, aby znaleźć najbardziej idealne miejsce surfingu, trzeba najpierw spojrzeć na niektóre możliwości z surfowania tak jak byś zanim wprowadził swoje autystyczne dziecko, aby jakakolwiek inna nowa działalność.

Być może najważniejszą rzeczą jest, aby ustalić, czy dziecko będzie nawet gotów wejść w świat oceanu z falami walenie. Dla niektórych dzieci może to być przytłaczające – dla autystycznego dziecka będzie to najprawdopodobniej otworzy nowy, ekscytujący świat, czy to może być jednym z najbardziej traumatycznych scen można mu / jej narażać.

terapia logopedyczna mutyzm

Chociaż niektórzy nie zgadzają, zdecydowanie sprzeciwiają zmuszając dziecko do wejścia w świat surfowania. Jeśli on / ona zaczyna krzyczeć, wymachiwać temat, nawet osiągając punkt przedstawiający panikę – to nie jest pozytywny sposób, aby rozpocząć nową przygodę. Istnieje kilka programów, które ‚siłą’ autystyczne dziecko lub dorośli do udziału w postępowaniu – bez względu na to, co to strach osoba może być ekspresją. Dziecko będzie fizycznie zmuszony na pokładzie. Czy to rozsądne? Może trauma prowadzić do dodatkowych problemów i zachowań?

Obecnie istnieje surfowania obozy, które wierzą, że mogą pomóc ludziom z autyzmem – nawet jeśli wiąże „zmusza” do uczestnictwa. Musisz, rodzic lub opieki dostawcy, należy najpierw ustalić, czy chcesz, aby Twoje dziecko „wymuszone”, nawet jeśli niektóre władze uważają, że jest koniecznym krokiem w celu uzyskania dziecku się na falach.

– autor artykułu