cmrdialog.pl

cmrdialog.pl

terapia logopedyczna dziecka z zespolem downa

terapia logopedyczna dziecka z zespolem downa

Art autystyczne

Wiele badań wykazało związek między autyzmem i kreatywności. Ludzie z spektrum autystyczne mogą być bardzo wyraziste artystycznie i kreatywnie. Znani artyści i pisarze, takich jak Andy Warhol i William Butler Yeats zostały zidentyfikowane jako posiadające cechy autystyczne, które niewątpliwie wpłynęły na ich światopogląd i ich twórczości artystycznej.

Jednym z powodów, dla sztuki tworzonej przez ludzi na spektrum autyzmu może być tak odkrywczy można doszukiwać się w ten sposób, że osoby z autyzmem myślenia. Wiele osób z autyzmem opisywać swoje myśli, obrazów, a nie słów. Całe koncepcje mogą być reprezentowane wizualnie w umyśle osoby z autyzmem, a pojęcia te mogą być następnie badane ujawnić wzorce, które nie byłyby oczywiste dla non-autystycznych lub neurotypical, ludzi.

terapia logopedyczna dziecka z zespolem downa

Innym czynnikiem, który wpływa na sztukę autystycznego jest determinacji, z jaką ludzie z spektrum autystyczne mogą zbliżyć zadań. Osoby autystyczne zostały opisane jako „napędzane”, gdy atakują problem lub śledzić ich interesów. Kiedy zainteresował się wyrażania swoich artystycznych, osoby z autyzmem, znany również jako autists, można poświęcić się realizacji swoich artystycznych wizji o szczególnej jasności celów.

Autyzm jest w swoim centrum, różnicy w przetwarzaniu danych sensorycznych w mózgu. Autystycznych ludzi doświadcza świat poprzez swoje zmysły, podobnie jak każdy inny, ale w sposób, który jest obcy neurotypicals. Tak więc, gdy ktoś z zaburzeń autystycznych próbuje tworzyć sztukę, są one w oparciu o wrażenia świata, który różni się od normy. Jak objawia się ta różni się od osoby do osoby, a te różnice sprawiają autystyczne sztuki bogaty gobelin.

http://psychoterapiadom.pl
– autor artykułu